Frankofonijos vakaras progimnazijoje

Pasauliui tradiciškai minint Frankofonijos mėnesį yra rengiama daug įvairių renginių, skirtų prancūzų kalbai bei kultūrai. Frankofonija vienija šalis ir regionus, kuriuose pagrindinė arba paplitusi kalba yra prancūzų k. Tarptautinei frankofonijos organizacijai priklauso 88 valstybės ir Vyriausybės narės. Nuo 1999 metų Lietuva šioje organizacijoje turi stebėtojos statusą. Šiandien pasaulyje skaičiuojama 300 milijonų prancūzakalbių.
Kovo 21d. 17 val.  mūsų mokyklos bendruomenė atšventė tradicinį  Frankofonijos vakarą. Renginio metų koncertavo mūsų mokyklos frankofonai nuo 2 iki 8 klasės. Prancūzakalbiai mokiniai dainavo šiuolaikines prancūziškas dainas, repavo, o mūsų mažiausieji mokė prancūziškos skaičiuotės. Po koncerto svečiai vaišinosi arbata ir krausanais. Frankofonijos vakarą vainikavo viktorina apie Prancūziją, 1 vietą laimėjo 7h klasės komanda. Renginį ir viktoriną vedė  Ieva Nemunytė ir Saulė Bačkytė. Vakaro metu svečiai ir mokiniai galėjo naujai pažinti kultūras, kurias vienija prancūzų kalba.

Prancūzų kalbos vyresnioji mokytoja Česlava Žebialovič.

WordPress Image Gallery Plugin

You may also like...