Mokomės mieste: kultūros įvairovių pėdsakais

Gegužės 19 d. progimnazijoje vyko netradicinio ugdymo diena „Mokomės mieste: kultūros įvairovių pėdsakais“. Kiekviena klasė ieškojo skirtingų tautų paliktų pėdsakų Vilniuje. Penktokai keliavo žydų takais, šeštokai ieškojo vokiečių palikimo, septintokai sekė karaimų pėdsakais, o aštuntokai – lenkų.

Klasės gavo žemėlapius, pagal kuriuos ieškojo objektų, bandė išsiaiškinti, kaip šie susiję su jų „sekama“ tautine mažuma. Kiekviename objekte atliko tai kultūrai skirtas užduotis. Mokiniai prie kiekvieno rasto objekto fotografavosi, o iš šių nuotraukų sukurtas bendras produktas – koliažas, įamžinantis šią smagią ir turiningą dieną. Ne vienas susimąstė, koks daugiakultūris miestas yra Vilnius. Ši netradicinė pamoka mieste kvietė mokinius tyrinėti bendradarbiaujant, pažinti kultūrų įvairovę, patirti Vilnių kaip didelę ir turtingą mokymosi erdvę.