Apie neįvykusį mokinių susitikimą Pietų Tirolyje

Netikėtai prasidėjęs COVID – 19 protrūkis paveikė ir mūsų planuoto projekto „Erasmus +“ veiklą. Kovo mėnesio pabaigoje neįvyko planuotas, šešių mokyklų partnerių, mokinių susitikimas Italijoje, Pietų Tirolyje, Bruneck TFO mokykloje. Devynių aštuntokų grupė ruošėsi susitikimui tema: „Europaeische Identitaet“. Kalbėjome apie europinio tapatumo atspindžius savo aplinkoje, pasiruošėme pristatyti Lietuvą ir mūsų šalies ypatumus, atlikome kitas namų užduotis.

Birželio mėnesį, atsisveikinant su mokykla, projekto grupės nariai dalyvavo edukacinėje veikloje „AJ šokoladas“, kur susipažino su šokolado gamybos istorija ir turėjo galimybę patys pasigaminti šokoladinių saldainių, o picą, tradicinį Italijos patiekalą, valgė Užupio picerijoje.

Ačiū projekto grupei už puikų darbą.

Projekto koordinatorė

Janė Rimeikienė

Strateginės partnerystės projektas  „Erasmus +“

2019 m. mokykla teikė paraišką ir konkurso tvarka buvo atrinkta dalyvauti  dvejus metus truksiančiame ES finansuojamame  strateginės partnerystės projekte  „Erasmus +“, tema „Gemeinsam anders“ („Kartu, bet skirtingai“). Projekto Nr. 2019-1-NO01-KA-229-060147_2, projekto dalyvės –mokyklos  iš Vokietijos, Graikijos, Italijos, Norvegijos, Lietuvos ir Danijos. Koordinuojanti mokykla  – Malvik mokykla iš Norvegijos, Lietuvos atstovų  projekto koordinatorė- neformaliojo švietimo mokytoja Janė Rimeikienė. Projekto tikslas – mokytis vieniems iš kitų atrandant kultūrų panašumus ir skirtumus, skatinti jaunimo pilietiškumą ir lyderystę, mažinti socialinę atskirtį ir daugiau akcentuoti socialinę įtrauktį, kultūrinį dialogą bei solidarumą.

Projekte dalyvauja 14–18 metų jaunimas, projekto kalbos- vokiečių ir anglų k. 2019–2021 m. numatyti trys mokytojų ir trys mokinių susitikimai, 30 mūsų mokyklos aštuntokų turės galimybę dalyvauti šiame projekte ir  vykti į Italijos, Vokietijos bei Graikijos mokyklas.

Pirmasis mokytojų susitikimas vyko 2019 m. lapkričio mėn. Atėnuose, Moraitis vardo mokykloje,  kur mokosi apie 2000 mokinių, juos moko 300 pedagogų. Po vienu stogu yra vaikų darželis, pradinė mokykla, gimnazija ir licėjus. Tai šiuolaikinė,  moderni  ir erdvi mokykla su įvairia popamokine veikla, aukštais mokinių pasiekimais, užsienio kalbų departamento mokytojais,  kurie rūpinosi ir organizavo šį susitikimą. Jo metu buvo stebimos pamokos, suplanuotos dvejų metų  mokytojų ir mokinių veiklos. Pirmus metus nutarta kalbėti apie tai, kas yra europinis identiškumas, daugiakalbystė, rinkimai, ką mums duoda Europa ir ką mes galime duoti Europai. Kitais metais bus akcentuojama integracija, kova su bedarbyste,  įvairių socialinių sluoksnių bei neįgaliųjų įtraukimas. Susitikimo metu Vokietijos, Graikijos, Italijos, Norvegijos, Lietuvos ir Danijos atstovai, koordinatoriai sudarė konkretų planą 2020  m. kovo mėn. mokinių susitikimui Italijoje, Pietų Tirolyje Bruneck TFO mokykloje, į kurią vyks ir 10 mūsų mokyklos aštuntokų. Šio susitikimo pagrindinė tema bus europinis tapatumas.