„Šimtmečio arbatvakaris“ mokyklos bendruomenei

Švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, Vilniaus Petro Vileišio progimnazijos mokyklos bendruomenė buvo pakviesta į istorinį spektaklį „Šimtmečio arbatvakaris“ Vileišių rūmuose. Šių rūmų šeimininko Petro Vileišio veikla Vilnių XX a. pradžioje buvo pavertusi, pasak Juozo Tumo-Vaižganto, „lietuvių Atėnais“, tautinio atgimimo centru. Įdomų istorinį pasakojimą apie Petro Vileišio asmenybę ir prasmingą veiklą bylojo aktoriai Eglė Tulevičiūtė, Janina Matekonytė, Saulius Sipaitis, Vytautas Taukinaitis. „Šimtmečio arbatvakario“ idėjos autorė ir režisierė – Eglė Tulevičiūtė. Spektaklyje „Šimtmečio arbatvakaris“ dalyvavo ne tik mokyklos bendruomenės nariai, bet ir iš Amerikos atvykusi garbinga viešnia-   Vasario 16-osios Akto signataro Jono Vileišio jauniausia duktė 97-erių Rita Vileišytė-Bagdonienė. Džiaugiamės, kad šimtametes tradicijas puoselėjančiame  „Arbatvakaryje“ žmonės pasijuto kaip tikruose namuose, menančiuose sustabdyto laiko žavesį.