Lietuvių kalbos savaitė progimnazijoje

Jau tradicija tapo lietuvių kalbos savaitę pradėti svarbiu akcentu. Šįkart – „Aš skaitau. 12 priežasčių, kodėl?“  Mokiniai į lietuvių kalbos pamokas nešėsi savo knygas ir skaitė, kėlė klausimus, ieškojo atsakymų, mąstė ir rašė priežastis.

Trečiadienį mokiniai rašė laišką – sveikinimą rašytojai Kristinai Gudonytei. Gruodžio 15 d. ji švęs 70-metį.

Lietuvių kalbos savaitei įsibėgėjus lapkričio 28 d. 8 kl. mokiniai viešojo kalbėjimo įgūdžius išbandė konferencijoje „Mūsų Vaižgantas“, skirtoje Juozo Tumo-Vaižganto 150 –osioms gimimo metinėms.

Konferencijos pranešėjai:

Erika Lengvinaitė
Emilija Kasinavičiūtė
Mintaras Staučė
Lukrecija Jarmalytė
Ustina Zagorskaja
Dorotėja Žukaitytė
Dovydas Venslovas
Oskaras Brukas
Richardas Daškevičius

Mokiniai parengė išsamius pranešimus apie rašytojo veiklos ir kūrybos kelią, įsimintinus gyvenimo įvykius, kūrybinį palikimą bei atminimo įamžinimą. Tiek pranešėjai, tiek klausytojai praplėtė savo žinias apie iškilią ano meto asmenybę, aktyvų visuomeninio gyvenimo dalyvį, kuriam teko išskirtinis  vaidmuo spaudos draudimo metais.

Įsimintiniausias savaitės įvykis –  susitikimas su TV laidų vedėju, rašytoju Robertu Petrausku, kuris pasidalino su mokiniais savo patirtimi, skaitytomis, parašytomis knygomis ir jų įtaka kiekvienam iš mūsų.

Dėkojame Robertui Petrauskui  už skirtą laiką ir skleidžiamą gražią mintį.

Lietuvių kalbos metodinė grupė