Projektas – konkursas „Space Art“

Europos astronomijos švietimo asociacija (EAAE) nuo 2021 m. gruodžio 1 d. iki 2022 m. kovo 31 d. kvietė mokinius dalyvauti projekte-konkurse „Space Art“. Projekto tikslas – skatinti mokinius pažinti astronomiją ir stiprinti savo kūrybiškumą. Mokiniai buvo kviečiami varžytis dviejose amžiaus grupėse: 6–10 ir 11–14 metų. Užduotis – pasirinkti dangaus objektą ar reiškinį, ieškoti jo danguje, tyrinėti knygose ar internete, o  tada nupiešti, nufotografuoti arba pasitelkti kitokias kūrybiškumą skatinančias bei lavinančias priemones. Šiais metais varžėsi dalyviai iš 21 šalies.

Nugalėtojai buvo paskelbti 2022 m. balandžio 22 d. minint tarptautinę Motinos Žemės dieną. Mūsų mokyklos 7v klasės mokinė Aleksandra Galin, paskatinta fizikos mokytojo Andriaus Alkausko, pristatė savo darbą „Venera“ ir pateko tarp išrinktųjų bei laimėjo Europos Pietų observatorijos įsteigtą paguodos prizą – DVD filmą „Ayes on the skies“.

Daugiau informacijos apie laimėtojus: https://eaae-astronomy.org/space-art/space-art-contest/space-art-winners-2021

Džiaugiamės puikiu Aleksandros pasiekimu ir linkime sėkmės ateityje!