Biblioteka

Mokyklos biblioteka įkurta 2001 metų rudenį. Jos fondą sudarė 1650 egzempliorių spaudinių, nebuvo nė vieno kompiuterio. 2002 m. gautas pirmasis kompiuteris. 2003 metų pradžioje mokyklos bibliotekoje (vienoje pirmųjų Lietuvoje) įdiegta mokyklų bibliotekų informacinė sistema MOBIS. 2005 m. baigtas suvesti bibliotekos ir vadovėlių fondas ir pradėtas automatizuotas skaitytojų aptarnavimas. Kiekvieną mėnesį rengiamas skaitomiausių knygų sąrašas, o mokslo metų gale renkami aktyviausi ir pavyzdingiausi bibliotekos skaitytojai. Bibliotekoje rengiamos teminės knygų parodos, skirtos paminėti valstybines ir kalendorines šventes, rašytojų jubiliejus, vyksta skaitovų konkursai.

Biblioteka dalyvavo infrastruktūrinės plėtros projekte „Bendrojo lavinimo mokyklų bibliotekų modernizavimas“, kuris yra Mokyklų tobulinimo programos plius (MTPplius) dalis. Juo siekiama kurti palankesnes sąlygas bendrojo lavinimo ugdymui ir gerinti švietimo kokybę, panaudojant šiuolaikinių technologijų teikiamas galimybes.

Projekto uždavinys – modernizuoti mokyklų bibliotekas, siekiant pagerinti mokyklos bendruomenei teikiamų paslaugų kokybę bei užtikrinti geresnes mokymo ir mokymosi sąlygas.

Projekto trukmė: 2007-2013 m.

Šio projekto dėka biblioteka gavo baldų ir įrangos (daugiafunkcinių, bei dokumentų įrišimo įrenginių, projektorius ir nešiojamas ekranas, brūkšninių kodų skaitytuvai bei čekių spausdintuvai ir kt.) už daugiau nei už 104 tūkst. Lt. Įrengta 11 kompiuterinių ir 12 paprastų darbo vietų skaitytojams.

2011 m. pertvarkyta vadovėlių saugykla, kurioje įrengtos 5 kompiuterinės darbo vietos bei teikiamos kopijavimo ir spausdinimo paslaugos mokytojams ir mokyklos darbuotojams.

Nuo 2011 m. biblioteka kartu su visa progimnazijos bendruomene kasmet aktyviai dalyvauja akcijoje Knygų Kalėdos. Akcijos dėka 2011 – 2016 m. virš 200 akcijos dalyvių bibliotekos fondą pasipildė daugiau kaip 1000 egz. įdomių knygų. Tradicija tapo ir kasmetiniai akcijos dalyvių susitikimai bei apdovanojimai bibliotekoje.

2015 m. akcijos metu Knygų Kalėdų savanoriai septintokai Ieva Tamošiūnaitė, Vaiva Marija Margytė, Lukas Eigėlis, Danielius Radis ir Kasparas Mikulskis kartu su geografijos mokytoja Vitalija Peseckiene, socialine pedagoge Gitana Janušauskiene ir bibliotekininkėmis Ingrida Juciene bei Gedaile Overlingiene lankėsi dienos centre „Šviesa“, kur dalyvavo Knygų Kalėdų skaitymuose. Centro lankytojams moksleiviai ne tik skaitė Violetos Palčinskaitės apsakymą „Dovanoti smagiau negu gauti“, bet ir padovanojo knygų bei šeštokų Adomo Traubos ir Henriko Žukovsky keptų saldumynų. Atsidėkodami dienos centro lankytojai visiems padovanojo pačių pagamintas dekoratyvines žvakes bei „Šviesos“ bendruomenės nario Miko Kitovo piešinių knygą „Mano pasaulis moka skristi, plaukti ir dainuoti“.

2016 m. pavasarį bibliotekoje vyko du Bibliotekų metams skirti renginiai: Skirtukų konkursas „Mano skirtukas“ ir šeštokų komandoms organizuotas orientavimosi bibliotekoje žaidimas „Radom!“.

2017 m. nusprendus skirtukų konkursą „Mano skirtukas“ padaryti kasmetiniu, jis buvo vėl organizuojamas ir skirtas Tautinio kostiumo metams paminėti, o gražiausius skirtukus rinko ne tik komisija, bet ir visi bibliotekos lankytojai.

Bibliotekoje skaitytojai aptarnaujami:

Pirmadieniais – Ketvirtadieniais: 7.30 – 15.15 val.

Penktadieniais: 7.30 – 14.15 val.

Pietų pertrauka: 11.00 – 11.30 val.

Bibliotekos vedėja: Gedailė Overlingienė

el.paštas: biblioteka@pvileisis.vilnius.lm.lt

Vadovėlių saugyklos darbo laikas:

Pirmadieniais – Ketvirtadieniais: 7.30 – 15.00 val.

Penktadieniais: 7.30 – 14.00 val.

Pietų pertrauka: 12.00 – 12.30 val.

Bibliotekininkė: Aistė Mackevičienė