Mokymai

Nemokamos  „Tėvų grupės“ skirtos tėvams, auginantiems 12-17 metų amžiaus paauglius.
Daugiau info:

Grupėje kviečiami dalyvauti tie vaikų tėvai, kurie turi įvairių klausimų vaikų auklėjimo srityje, pavyzdžiui:

  • kaip elgtis, jei nesusikalbate ir elgiasi priešingai, nei tėvai norėtų;
  • ką daryti, kad namuose įsivyrautų sutarimas ir ramybė bei būtų kuo mažiau erzulio;
  • kaip elgtis jei vaikas praleidžia žaisdamas kompiuteriu pernelyg daug laiko ir pykčiu reaguoja į skatinimus užsiimti kita veikla ir pan.

Dalyvavimas programoje nemokamas. Dalyvių skaičius ribotas, grupę sudarys 15 dalyvių.

Vyks 7 kassavaitiniai užsiėmimai.

Užsiėmimai vyks spalio 8 d. – lapkričio 19 d. (antradieniais) kartą per savaitę 19.00-20.30 val.

Vieno užsiėmimo trukmė 1,5 val.

Užsiėmimai vyks Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biure, adresu Polocko g. 12

Atkreipkite dėmesį, kad vaikai „Tėvų grupių“ užsiėmimuose nedalyvauja, o vienos šeimos nariams (vyrams, žmonoms, seserims, tėvams ir pan.), esant poreikiui, siūlysime galimybę rinktis vėliau vyksiančias „Tėvų grupės“.

Kviečiame registruotis: ala.cholopova@vvsb.lt arba telefonu (8 5)234 0235

Veiklos koordinatorė: Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Ala Cholopova


Nemokama paskaita tėvams auginantiems vaikus su įvairiapusiu raidos sutrikimu:

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro Sutrikusios raidos vaikų konsultavimo skyrius organizuoja mokymus tėvams, auginantiems vaikus, turinčius įvairiapusių raidos sutrikimų.
Paskaita „Ugdanti aplinka namuose. Praktiniai patarimai tėvams auginantiems vaikus, turinčius įvairiapusių raidos sutrikimų“
Lektorius: Eglė Steponėnienė, BCBA, VšĮ Sėkmingi vaikai TEA programų vadovė
Darbotvarkė
10:00-11:30 Teorinės ir praktinės prielaidos.Vaikų, turinčių raidos sutrikimą įgūdžių ugdymas namuose: akademiniai, socialiniai, praktiniai kasdieninio gyvenimo įgūdžiai. Šeimos narių vaidmuo. Tikslų parinkimo principai ir pagrindiniai ugdymo prioritetai prioritetai. Pažangos įsivertinimas ir savirefleksija.11:30-11:45 Petrauka11:45-13:15 Praktiniai patarimai kaip ugyti kalbą, savarankiškumą, akademininius gebėjimus namų sąlygomis. Laipsniškas elgesio formavimas, veiklos grandinės, pastiprinimo vaidmuo mokymo(si) metu, video modeliavimas. Elgesio problemų keliami iššūkiai – kaip reaguoti? Aplinkos struktūravimo elementai. Alternatyvios komunikacijos būdai.

PASKAITA NEMOKAMA.

Registracija: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe-MDijexYC8TQAntiWJMlMSzkSjqcngJY-_LSFIDcWywmaew/viewform


Visus kviečiame į seminarą, kuris vyks š.m. spalio 9 d. 18 val. Tema „Ką gali tėvai?“. Seminaras nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija – https://mentor.lt/wp-content/uploads/sites/6/2017/04/Tevystes_treciadieniai_2019.pdf


Rugsėjo 24 d.: paskaita „Kaip padėti vaikams išgyventi sunkius ir skaudžius įvykius?“

Tyrimų duomenimis, net 80 procentų vaikų ir paauglių išgyvena sunkių ir traumuojančių įvykių: užpuolimą ar kitokį smurtą, nelaimingą atsitikimą, netektį, sunkią artimojo ligą ir kt. Tokie išgyvenimai vaiką gali persekioti visą gyvenimą.

Paramos vaikams centro programos „Vaikystė be smurto“ vadovė, psichologė Ieva Daniūnaitė paskaitoje „Kaip padėti vaikams išgyventi sunkius ir skaudžius įvykius?“ kalbės apie pagalbos galimybes. Paaiškins, kaip vaikai reaguoja į skaudų įvykį, ir patars, kaip derėtų elgtis šalia esantiems suaugusiesiems, kokio palaikymo vaikams itin reikia.

Renginys skirtas tėvams, įtėviams, globėjams ir visiems, kuriems aktualu, kaip padėti vaikams išgyventi sunkius įvykius ir situacijas.

Paskaita – nemokama: ji yra projekto „Kompleksinių paslaugų šeimai teikimas Vilniaus mieste“ dalis, finansuojama Europos socialinio fondo lėšomis. Atvykstant būtina atsinešti UŽPILDYTĄ dalyvio apklausos anketą.

Registracija: iki rugsėjo 18 d. Prašome užpildyti registracijos anketą.


Jau penkti metai iš eilės Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia tėvus, auginančius vaikus nuo 1 iki 12 metų amžiaus, registruotis į TĖVŲ GRUPĖS UŽSIĖMIMUS. Ši tėvystės įgūdžių ugdymo programa pagrįsta individualiosios psichologijos autorių ir šioje srityje dirbančių praktikų idėjomis: tėvai grupėje diskutuoja, dalijasi patirtimi, tikrina ją su teorinėmis žiniomis, ieško bendrų atsakymų į iškilusius klausimus.


Pradedame projektą „Atrask save judesyje“. Jo metu kviesime vilniečius nemokamai išmėginti kuo daugiau nebandytų, mažiau populiarių Lietuvoje sporto rūšių.  Jų sąraše: regbis, golfas, beisbolas, pilvo šokis, baletas, akro joga, riedučiai, dailusis čiuožimas ir kiti. Taip siekiame ne tik skatinti vilniečių fizinį aktyvumą, bet ir leisti jiems atrasti savo sporto šaką.

Kam skirtas projektas?

Darbingo amžiaus žmonėms, į kai kurias veiklas kviesime ir vaikus.


KVIEČIAME NEMOKAMAI DALYVAUTI SVORIO KOREKCIJOS PROGRAMOJE!

Skirta Vaikams nuo 12 m.
Programa skirta padėti šeimai pakeisti gyvenimo būdą ir užtikrinti, kad naujai susiformavę maitinimosi, fizinio aktyvumo, poilsio ir emocinio reguliavimo įgūdžiai prisidėtų prie svorio stabilizavimo arba mažinimo.
Dalis programos – stovykla su nakvyne skirta vaikams nuo 12 metų ir paaugliams ar jaunimui iki 29 metų. Po stovyklos dalyviai namuose kartu su tėveliais, ar vienu iš tėvelių ar kitu vyresniu asmeniu, atlieka užduotis ir įtvirtina stovykloje gautas žinias, nuotoliniu būdu padedant programos specialistams.
Programos trukmė – 30 dienų. Iš jų stovykloje su nakvyne tik jaunimas praleidžia šešias dienas, o 21 dieną po stovyklos dalyviai kartu su bent vienu šeimos nariu tęsia mokymąsi namuose.
Programai pasibaigus, dalyviams suteikiama galimybė papildomai kelių mėnesių laikotarpyje dalyvauti trijų dienų palaikymo stovykloje bei reguliariai Kaune dalyvauti akivaizdiniuose fizinio aktyvumo skatinimo užsiėmimuose.
Detalesnė informacija apie stovyklos datas bei dalyvavimo sąlygas internete adresu www.tolerancijoscentras.lt bei telefonu 8670 38888.
Stovyklos vieta – Jonavos r., sodyba “Kaimas Kryžkelėje”. Programą įgyvendina Lietuvos antsvorio ir nutukimo prevencijos asociacija “Lobesity”.
Programą finansuoja Valstybės visuomenės sveikatos stiprinimo fondas prie LR Sveikatos ministerijos.